Prezentacja przedszkola w Sosnowcu

Wesołe Przedszkole zostało założone w 2013 r. z pasji do wspierania rozwoju dzieci oraz pragnienia stworzenia przestrzeni, w której dzieci poczują się komfortowo, bezpiecznie i swobodnie; miejsca, gdzie naturalna kreatywność dziecięca będzie mogła rozwijać się oraz poznawać otaczający je świat.

Dzisiaj, po ośmiu latach zdobytego doświadczenia, jesteśmy przedszkolem o profilu sensorycznym - decyzję o zmianie charakteru naszej placówki podjęliśmy świadomi tego, jak ważne jest wprowadzenie dziecka w świat kolorów, zapachów, dźwięków i faktur. To właśnie takie otoczenie rozwija kreatywne, twórcze myślenie poprzez pobudzanie dziecięcych zmysłów: dotyku, węchu, wzroku oraz smaku.

W naszym przedszkolu każde dziecko traktowane jest indywidualnie. Nasi wychowawcy, nauczyciele wspomagający oraz terapeuci dostosowują się do możliwości i wymagań dzieci, mając na uwadze fakt, iż rozwój integracji sensorycznej najintensywniej przebiega w pierwszych trzech latach życia dziecka i trwa przez kolejne cztery lata.

Nasza praca ukierunkowana jest na wsparciu dzieci w dążeniu do samodzielności i niezależności. Uczymy naszych podopiecznych odpowiedzialności za siebie i innych. Nasz autorski program sensoplastyczny pozwala dziecku na kontakt z różnorodnymi masami, fakturami i zapachami, a nasze działania przynoszą oczekiwane efekty w kolejnych etapach edukacyjnego rozwoju dziecka.

Jesteśmy szczęśliwi, że możemy towarzyszyć Waszym dzieciom w niezwykłym procesie, jakim jest odkrywanie świata.

Właściciel, dyrektor - Ewelina D'Antoni

Dyrektor - Katarzyna Kocot-Niebieszczańska

Wesołe Przedszkole  działa na podstawie wpisu do ewidencji szkół niepublicznych z dnia 26 września 2013 roku pod nr 9.2013 oraz Statutu (do pobrania Statut.pdf)