Oferta dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi...

Do naszego przedszkola przyjmowane są dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych na podstawie orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, wydanego przez publiczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną na wniosek rodziców.

Zapraszamy również rodziców zaniepokojonych rozwojem swoich dzieci.

Poprzez integrację dzieci:

• uczą się wspólnego funkcjonowania i zabawy,
  • uczą się wrażliwości na potrzeby innych,
  • dzielą się swoimi zasobami emocjonalnymi i poznawczymi,
  • uczą się szacunku i zrozumienia do przejawianych trudności swojego kolegi czy koleżanki,
  • uczą się akceptacji własnych trudności,
  • uczą się cieszyć z sukcesów innych oraz dzielić się własnymi sukcesami,
  • uczą się radzenia sobie z emocjami,
  • uczą się patrzeć na różnorodność jako wartość.

Zapewniamy:

Profesjonalną, uwrażliwioną na potrzeby i możliwości dziecka kadrę, miłą atmosferę, sprzęt terapeutyczny, fachowe konsultacje i porady w zakresie pracy z dzieckiem,  pomoc w kształtowaniu postaw i zachowań pożądanych w kontaktach z dzieckiem.

Specjaliści w naszym zespole to:

• oligofrenopedagodzy,
  • fizjoterapeuta,
  • psycholog,
  • logopeda,
  • tyflopedagog.

Od września 2015 r. w naszym przedszkolu, z myślą o dzieciach ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, została udostępniona profesjonalnie wyposażona Sala Doświadczania Świata.